Sklep on-line
Informacje prasowe
CZY ZIMA TO DOBRY CZAS NA WALKĘ Z PRZEBARWIENIAMI? JAK WŁAŚCIWIE STOSOWAĆ TAKIE PREPARATY?
12.11.2019

CZY ZIMA TO DOBRY CZAS NA WALKĘ Z PRZEBARWIENIAMI? JAK WŁAŚCIWIE STOSOWAĆ TAKIE PREPARATY?

Czy zima to dobry czas na stosowanie preparatów rozjaśniających skórę/na przebarwienia?
Pomimo tego, że w naszym klimacie w okresie zimy ekspozycja na światło słoneczne jest znacznie mniejsza, niż podczas pozostałych pór roku, to skóra nadal ma kontakt z promieniami słonecznymi. Nie możemy również zapominać, że przebarwieniom sprzyja nie tylko promieniowanie UV, ale także widzialne (VL) i podczerwone (IR). Jeśli ktoś ma przebarwienia na twarzy to jest narażony na ich utrwalenie, czy pojawianie się nowych plam przez cały rok. Skłonność osobnicza do powstawania tych zmian jest stała, nakładają się na nią różne negatywne czynniki zewnątrzpochodne jak:
– hormonalne leki,
– niektóre zioła,
– jasny fototyp skóry,
– ciąża i zaburzenia hormonalne,
– zmiany pozapalne w skórze (wywołane trądzikiem, łuszczycą, czy egzemą),
– przebyte oparzenia słoneczne,
– składniki perfum,
– zanieczyszczenia środowiskowe i wiele innych.
Nowe generacje produktów kosmetycznych przeciwprzebarwieniom są dobrze tolerowane, nie podrażniają skóry
i jednocześnie wykazują dużą skuteczność. Dlatego kuracje rozjaśniające można stosować niezależnie od pory roku. Jednak zarówno w okresie zimowym, jak i podczas pozostałych części roku bezwzględnie obowiązują nas wówczas kremy z filtrem, ponieważ pod wpływem widma światła słonecznego zmiany pigmentacyjne pojawią się ponownie. Zimą podczas aktywności poza domem (sporty zimowe, spacery) należy dodatkowo zadbać również o to, aby nie narażać skóry na długotrwałe działanie mrozu.
 
Jak prawidłowo stosować kremy Melumin? Czy można stosować tylko pielęgnację dzień lub tylko noc?
Preparaty z linii Melumin wykazują działanie skojarzone, które przy stosowaniu zarówno kremu na dzień i na noc daje szybsze i lepsze efekty rozjaśnienia, niż stosowanie jednego z kremów. W dzień ochrona przed promieniowaniem UV oraz przeciwdziałanie powstawaniu wolnych rodników, działanie przeciwstarzeniowe, stymulowanie procesów regeneracji skóry oraz wyrównanie jej kolorytu. W nocy kontrolowane i łagodne usuwanie martwych komórek naskórka, wyrównanie kolorytu i rozjaśnienie przebawień.
Preparaty z linii MELUMIN zapewniają skuteczną ochronę przed przebarwieniami, a także  niwelują zmiany pigmentacyjne na wszystkich etapach ich powstawania i utrwalania.
 
Czy Melumin dzień należy dosmarować w ciągu dnia?
Nie jest to konieczne. Nałożony rano produkt zapewnia długotrwałą ochronę przed powstawaniem przebarwień. Preparat działa na  przebarwienia wielokierunkowo, zapewnia bardzo wysoką ochronę przed promieniowaniem UV (SPF 50+), hamuje aktywność tyrozynazy (enzym niezbędny do produkcji melaniny), zmniejsza produkcję melaniny
w melanocytach, blokuje transfer melaniny do naskórka, usuwa martwy, zmieniony kolorystycznie naskórek, przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników i działa przeciwstarzeniowo.
 
Czy zimowe wyjazdy na narty, kiedy to skóra ma kontakt z intensywnym nasłonecznieniem i promieniami odbitymi, wykluczają stosowanie kremów rozjaśniających?
Współczesne preparaty przeznaczone do stosowania na dzień zwykle zawierają filtry przeciwsłoneczne o wysokim wskaźniku ochrony, składniki hamujące produkcję barwnika w naskórku, przeciwwolnorodnikowe, oraz chronią przed zanieczyszczeniami. Jednak osoby, które mają skłonności do przebarwień z założenia powinny unikać słońca, bez względu na szerokość geograficzną, czy porę. Planując taki wyjazd należy również zdecydowanie zrezygnować
z kosmetyków zwalczających przebarwienia w sposób inwazyjny np. peelingujących.
 
Czy pojawienie się przebarwień ma związek z wiekiem?
Upływający czas, procesy starzenia się skóry czy narażenia środowiskowe sprzyjają przebarwieniom, ale prostej zależności nie ma. Są seniorki i seniorzy, którzy unikali w czasie swojego życia opalania się, nigdy nie ulegli oparzeniu słonecznemu i mają jasny równomierny kolor skóry.
 
Jak Melumin działa na plamy starcze ? Czy usunie czy tylko rozjaśni?
Plamy starcze, lentigines czy soczewicowate są formą przebarwień występująca u osób między 30 a 50 rokiem życia. Powstają nie tylko pod wpływem ekspozycji na promieniowanie UV, ale również na skutek degradacji włókien kolagenowych i elastycznych w głębszych warstwach skóry, czy odkładania złogów hemosyderyny. Mamy wówczas do czynienia ze zmianami atroficznymi, zanikowymi, degradacyjnymi w warstwach, w których działanie preparatów kosmetycznych jest niemożliwe. Preparaty przeciwprzebarwieniom
w przypadku plam starczych są w stanie usunąć je częściowo, bądź rozjaśnić. Nie powinniśmy oczekiwać efektu całkowitego usunięcia, bo spotka nas rozczarowanie.
 
Czy stosując produkt na przebarwienia można stosować inne kremy? W jakiej kolejności? Np. jeśli mamy naczynka lub suchą skórę.
Można, jest to jednak kwestia indywidualna, związana z lokalizacją danego problemu skórnego. Istotne jest czy położenie przebarwień pokrywa się z miejscem występowania np. strefy rozszerzonych naczyń. Często lokalizacje poszczególnych zmian nie pokrywają się. Przykładowo przebarwienia ciążowe (ostuda) zlokalizowane są wokół ust, nad górną wargą, na kościach jarzmowych, na czole, natomiast  zmiany naczynkowe najczęściej obejmują okolice policzków. Wówczas preparaty stosujemy punktowo, w miejscu występowania danej zmiany. Produkty dla skóry wrażliwej, suchej, naczynkowej są preparatami o delikatnym, łagodnym działaniu, nie kolidują z działaniem produktów przeciw przebarwieniom.
 
 
*Na pytania odpowiada dr hab. n. med. Ewa Trznadel-Grodzka

Wstecz